3 ÕMBLUSMASINA TÜÜPVIGA JA KUIDAS NEID PARANDADA?

3 ÕMBLUSMASINA TÜÜPVIGA JA KUIDAS NEID PARANDADA?

Ükskõik, kas õmblusmasina taga on alles alustav õpilane või aastaid tegutsenud professionaal – iga masin võib mõnel ajahetkel otsustada et ta ei tee enam õmblejaga koostööd. Ka kõige kogenuma inimese huulilt võib järsku kuulda ahastuse ohet kui niit on jälle kinni jäänud või nõel otsustas keset õmblemist katki minna. Miski ei pane õmblejaid rohkem nurisema kui õmblusmasinad ning nende tüüpvead, mis vahetevahel ennast otsustavad näidata. Just selle tõttu toomegi me välja kolm tüüpviga ning kuidas neid parandada, et ikka õmblemine võiks jätkuda võimalikult kiiresti ning muretult.

Õmblusmasina tüüpvead
Järgnevalt toome me välja kolm viga, mis õmmeldes aegajalt üles kerkivad, olenemata kui uus või vana õmblusmasin on: kobaras niit, katki minev nõel ning pidevalt katkev niit.

Probleem: Niit on kanga all kobaras
Õmmeldes rahulikult saate järsku aru, et masin õmbleb teile kangale nn. linnupesasid. Pealt poolt võib õmblus olla korralik ning sirge kuid pöörates kanga ümber tulevad nähtavale niidi kobarad.

Lahendus:
Esiteks tuleb kangas masinast ettevaatlikult kätte saada. Kui niit on kinni siis tuleb olla õrn ning liigset jõudu kasutamata niit lahti saada. Lisaks tuleb ka masin puhtaks teha kui niit on ka sinna kinni jäänud. Järgmisena tuleb õmblusmasin uuesti keermestada olles ettevaatlik ning jälgides enda masina juhiseid.

Kui eelnev ei tööta siis võib üle vaadata ka õmblusmasina pooli, kas niit on korralikult ning tugevalt paigas ning kas see liigub õige pidi?

Lisaks, masinatel millel saab reguleerida pinget võib antud probleemi põhjustada vale pingeaste. Näiteks kasutades peenikest ning õrna niiti peale paksema niidi kasutamist tuleb meeles pidada kohandada ka õmblusmasinal seadeid.

Probleem: nõel läheb katki või paindub
Nõele purunemine või paindumine ei ole vaid tüütu vaid ka ohtlik, mistõttu tuleb selle probleemiga koheselt tegeleda.

Nõela eluiga on lühem kui algselt arvatakse, mistõttu tuleb enne igat projekti soetada masinale uus nõel. Samuti tuleb kasutada sarnast nõela ning kangast, peaaegu igale kangale on olemas spetsiaalne nõel – näiteks paksule kangale on vaja teravat ning tugevat nõela.

Lahendus:
Kui nõel läheb katki või paindub tuleb see koheselt eemaldada ning asendada nõelaga, mis on sobilik kangale, mida õmmeldakse. Nõela kinnitades tuleb olla kindel, et see paigaldatakse vastavalt masina juhistele.

Kui ka uued nõelad painduvad või lähevad katki on viga juba masina ajastusmehhanismiga, mis vajab professionaalset ülevaatamist.

Probleem: pidevalt katkev niit
Te hakkate õmblema kuid järsku läheb niit katki ning seda ei juhtu vaid korra vaid korduvalt, milles on probleem?

Lahendus:
Probleem on niidi tugevuses. Näiteks kasutades niiti, mis on mõeldud käsitsi õmblemiseks ei pruugi see vastu panna masina jõule. Lisaks peavad olema ülemised ning alumised niidid sarnase tugevusega, et nad koos saaksid töötada.

Kuigi eelnevad probleemid võivad olla ebameeldivad ning aeganõudvad, siis saab neid üldiselt ise lihtsalt ära parandada. Lisaks tuleb kasuks enda õmblusmasina juhiste tundmine, et töö läheks kiiremini ning ladusamalt.

Soovimaks aga soetada endale uut õmblusmasinat või saada rohkem infot õmblusmasinate kohta külastage nende enda e-poodi omblusmasinad.com!


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 3% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 3% allahindlust oma esimeselt ostult!