KUIDAS PUHASTADA ÕMBLUSMASINAT

KUIDAS PUHASTADA ÕMBLUSMASINAT

Õmblemine on vägagi rahustav ning huvitav tegevus kuid nagu iga asja eest, tuleb ka oma õmblusmasina eest hoolt kanda. Õmblusmasinad ei ole kõikvõimsad, mistõttu tuleb neid aegajalt lahti teha ning puhastada. Kuidas seda aga teha ning kas see on tõesti vajalik?

Õmblusmasinast

Õmblusmasinad on väga täpsed ning täis väikseid detaile, mis teevad õmblemise lihtsamaks ning paremaks. Kui aga kaua aega jätta masin puhastamata võib ta muutuda aeglasemaks, seisma jääda või teisi huvitavaid asju tegema hakkama. Mitmed inimesed on arvanud, et nende õmblusmasin on katki, kui tegelikult on väike niidijupikene süsteemi sisse saanud. Juba ainuüksi sellised momendid näitavad kui tähtis on masina pidev hooldus. Küll aga ei pea muretsema kuna tegemist on lihtsa ning kiire tegevusega.

Õmblusmasina puhastamine

Esimesena tuleb puhastada masin tolmust nii pealt kui ka seest. Kõige parem idee on aga hoida masinat tolmu eest ka igapäevaselt ehk kasutada masinakatet kuhu alla õmblusmasina saab peita.

Kuidas pääseda õmblusmasina sisse? Pressjalg tuleb tõsta üles ning avada plaat selle all. See ongi koht, kust tolm ning mustus masinasse sisse pääseb ning mida me hakkame puhastama. Esimesena tuleks see tolmust puhtaks teha kas siis lapiga, pintsliga või väikse tolmuimejaga (klaviatuuri tolmuimeja).

Kindlasti tuleb teha kuivpuhastust ehk masina osad ei tohiks saada märjaks.

Kui tolm on võetud tuleb ringi vaadata, et kõik osad oleks puhtad ning masina sisse ei oleks jäänud niiditükke. Niiditükid ning muud ebavajalikud osad saab pintsettidega eemaldada.

Kui aga õmblusmasin vajab kevadist suurpuhastust on soovitav see viia spetsialisti juurde, kes puhastab ning korrastab juba masinat detailsemalt kohtadest kuhu me ei pääse ligi ilma masinat täiesti lahti tegemata.

Nagu näha siis õmblusmasina puhastamine ei ole raske töö. küll aga on see vajalik sest ükski süsteem ei saa korralikult töötada paksu tolmukihi all või kui niidijupid on hammasrataste vahel. Kõige parem on aga igapäevaselt enda õmblusmasinat hoida tolmu ning muu prahi eest. Puhta õmblusmasina eluiga on pikem ning kvaliteetsem. Otsides aga uut õmblusmasinat või enda esimest masinat võite pilgu peale visata õmblusmasinate e-poele!


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 3% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 3% allahindlust oma esimeselt ostult!