KUIDAS ÕLITADA ÕMBLUSMASINAT?

KUIDAS ÕLITADA ÕMBLUSMASINAT?

Omades õmblusmasinat tuleb seda ka hooldada, nagu iga masin, vajab ka õmblusmasin järjepidevat hooldust mille alla läheb nii masina välispidine kui ka sisemine hooldus. Masinat mitte puhastades väheneb selle eluiga märgatavalt ning ka töö kvaliteet muutub halvemaks ning aeglasemaks. Isegi kui olla hoolas ning puhastada enda õmblusmasinat võib olla see raske ning aeganõudev kuna masinad on keerulised, mistõttu on tähtis enne puhastamist läbi lugeda masinaga kaasa tulnud kasutusjuhendid. Järgnevalt räägime me aga veidi lähemalt kuidas õlitada õmblusmasinat.

Kui tihti õlitada õmblusmasinat?
Õmblusmasinate eluiga on üldiselt väga pikk ning nad suudavad teha tööd kaua ning hästi. Kui masinat tuleb hoida tolmu eest ning väliselt seda umbes nädalas korra tolmulapiga üle käia, siis õlitamisega ei ole nii kiire.

Vastavalt masinale ning töö koormusele tuleb õmblusmasinaid õlitada kord kuus kuni iga paari kuu tagant.

Masinat, mis on pikka aega puhanud ning tööd mitte teinud, on soovitav näidata aga professionaalile, kes teeb masina täiesti lahti ning kontrollib, puhastab, parandab selle ära.

Kuidas õlitada õmblusmasinat?
Nagu eelnevalt mainitud on iga õmblusmasin eriline ning neid tuleb ka erinevalt õlitada. Kõige kindlam viis on üles otsida käsiraamat või manuaal ning üles otsida koht kus masina õlitamisest räägitakse. Samuti võib vajaduse korral otsida internetist enda täpse õmblusmasina nimega videoid või artikleid.

  1. Võta masin pistikust välja ning loe hoolega juhend läbi. Kui teie õmblusmasina osad tuleb kruvikeerajaga lahti keerata siis tuleb ka vajalikud tööriistad välja otsida.
  2. Enne õlitamist tuleb masin hoolega puhtaks teha ning väiksemad osad masinast eemaldada. See tähendab, et kõik osad kuhu on hea juurdepääs tuleb ettevaatlikult tolmust puhastada. Väga mugav on õmblusmasinat seestpoolt puhastada pehme pintsliga.
  3. Vajaduse korral saab kättesaamatuid kohti puhastada ka õhupumbaga või väikse kirjutuslaua tolmuimejaga.
  4. Kui masin on puhas ning tolmuvaba on aeg seda õlitada! Õlitada tuleb masina liikuvaid osasid paari tilgaga.
  5. Viimasena tuleb liigne õli ära puhastada ning kõik osad enda kohale tagasi panna. Kui masinale tilkus õli peale, siis saab selle puhtaks õrnalt seebise lapiga.

Kuigi õmblusmasinat ei pea õlitama väga tihti on see esialgu aeganõudev töö, mis aga muutub iga korraga kergemaks. Nagu klaverimängija, mida rohkem ta klaverit mängib seda paremaks ta saab. Sama on ka kõikide õmblusmasina omanikega.

Soovimaks uurida lähemalt erinevate õmblusmasinate kohta või soetada endale muid tooteid vaadake kindlasti üle ka õmblusmasinate kodulehekülg omblusmasinad.com.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 3% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 3% allahindlust oma esimeselt ostult!