ÕMBLUSMASINAD ALGAJATELE JA KOGENUD ÕMBLEJATELE

ÕMBLUSMASINAD ALGAJATELE JA KOGENUD ÕMBLEJATELE

Sügisel, kui valget aega jääb aina vähemaks ning õues ei ole enam kõrged soojakraadid, otsitakse jälle välja tolmu koguma jäänud masinad – õmblusmasinad. Õhtud jäävad aina pimedamaks ning mis võiks olla veelgi parem ajaviide, kui meelepäraste asjade õmblemine. Kuidas aga valida just endale seda sobivat õmblusmasinat, kui vana enam ei tööta piisavalt hästi või on soov alles alustada õmblemisega? Siinsest postitusest saad teada, mida õmblusmasinate puhul jälgida, ükskõik, kas oled alles algaja või kogenud õmbleja.

Mõtle õmblusmasina ost korralikult läbi

Õmblusmasinat ei tasu valida kergekäeliselt. Tänapäeval on küll võimalik sooritada ost väga kiirelt ja mugavalt enda kodus, mis on suurepärane võimalus. Küll aga tuleks selline ost enne põhjalikult läbi mõelda, eriti selles osas, milleks on plaanis õmblusmasinat kasutada.

Kas oled kogenud õmbleja ja soovid püsti panna enda väikese õmblustöökoja? Võib olla oled hoopis veel päris algaja õmblemises, kuid tahaksid suuta kodus ise parandada katkisi riideid, õmmelda padjapüüre või kardinaääri? Igale inimesele olenevalt tema oskustest on sobiv masin olemas. Proovime nüüd leida selle sobiva.

Õmblusmasinate erinevad tüübid

Õmblusmasinate tüüpe on erinevaid. On olemas tavaline koduõmblusmasin, overlok- ja tikkimismasin ning peenemad tööstuslikud õmblusmasinad. Vastavalt kasutamise eesmärgile tuleks teha valik nende seast.

Kui oled alles algaja õmbleja ning soovid õmblusmasinat kõigest lihtsamateks töödeks, siis on sobiv variant kõige tavalisem universaalmasin, mis teeb nii sirget kui ka siksakõmblust. Siksakõmblust saab kasutada ka riide ääristamiseks. Kõige lihtsamat tüüpi on mehhaanilised õmblusmasinad. Meie poest pakutavatest on klientide seas kõige populaarsemad Husqvarna ja Singer mehaanilised õmblusmasinad.

Mehhaanilised õmblusmasinad kuuluvad ka kõige soodsamasse hinnagruppi. Seega esmalt mõtle läbi, kui palju ja milleks sa reaalselt õmblusmasinat kasutada soovid. Mehhaaniline õmblusmasin on ideaalne abivahend koduperenaistele, kes kas ei ole õmblemises veel nii vilunud, kuid soovivad harjutada või kui nendele, kes kasutavad õmblusmasinat vaid väga harva, lihtsamate kodutööde tarbeks.

Kompuutermasinad on hinnaklassilt mehhaanilistest masinatest kordades kallimad ning seda ka heal põhjusel. Kompuutermasinad on tõeline tööriist juba kogenenumatele õmblejatele, kes soovivad õmblusmasina abiga teha rohkemat. Nendel on graafiline infoekraan ja enamasti ka laiem tööpind. Ühtlasi kuulub kompuutermasinate varustusse ka paljud tava- ja dekoratiivpiste tüübid, mis mehhaanilistel masinatel puudub. Meie klientide poolt enim kiidetud kompuutermasinad on Husqvarna ja Pfaff õmblusmasinad.

Husqvarna Viking Opal 650

Overlokk õmblusmasinad võimaldavad õmbluseid ääristada overlok funktsiooniga veelgi professionaalsemalt kui tavaline siksak õmblus. Nende õmblusmasinatega saad teha riietele veelgi ilusama lõigatud ja ääristatud serva, just nii nagu on poest ostetud riietel. Nii et kui see on miski, mida sa kindlasti soovid, et su õmblusmasin teeks, siis overlokk õmblusmasin on just sinu jaoks.

Overlokk masinad on ideaalsed, et teha mitmeniidilisi õmblusi ning valida saab ka erinevate piste tüüpide vahel. Enim hinnatud overlok masinad on Pfaff ja Singer õmblusmasinad. Kuigi overlokk masinate hinnad kõiguvad üpris tublisti, olenevalt selle hulka kuuluvast lisafunktsioonidest, on overlokk masinad pigem lähedased kompuutermasinate hinnaklassile. Seega soovitame ka seda tüüpi õmblusmasinat pigem kogenenumale ja nõudlikumale kliendile.

Õmblusmasinate absoluutne meistriklass ja koorekiht on tikkimismasinad ehk tikkivad õmblejad. Nagu nimigi ütleb saab sellise masinaga teha kõike, nii tikkida kui ka õmmelda. Loomulikult ka hinnaklassi poolest on sellised masinad kõige kallimad. Uuematel tikkimismasinatel on ka puuteekraan, mistõttu võib see peen õmblusmasin olla kogenud õmblejale palju huvitavam abivahend kui tavaline arvuti. Tikkimismasinad on ideaalsed proffidele hobiõmblejatele ja käsitöölistele, kes õmblevad palju ja tihti ning vajavad, et nende õmblusmasin võimaldaks ellu viia mistahes ideed. Meie klientide seas enim hinnatud tikkivad õmblusmasinad on Singeri tikkimismasinad.

Kogu meie e-poe valikud kõikidest õmblusmasinatest saad vaadata siin!


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 3% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 3% allahindlust oma esimeselt ostult!