MIS ON OVERLOKK ÕMBLUSMASIN

MIS ON OVERLOKK ÕMBLUSMASIN

Õmblemine on paljude inimeste üks hobisid kui mitte lemmiktegevusi. Õmblemine on rahustav kuid samas ka tootlik ning huvitav tegevus. Iseenda tehtud riided, täpselt nii nagu vaja on, kasutades materjale ning värve, mis sobivad just teile. Lisaks saab valida erinevate lõigete vahel, mis teeb omakorda igast käsitsi valmistatud riideesemest unikaalse toote. Õmmeldes aga üpriski tihti või lausa töötades sellel alal on kindlasti ette juhtunud sõna overlock (overlokk). Järgmisena vaatame me lähemalt mis masin see on ning milleks seda vaja on.

Overlokk
Lihtsalt öeldes on tegemist masinaga, mis õmbleb korraga 3, 4 või 5 niiti. Peamiselt kasutatakse seda masinat äärte tegemiseks ehk ääristamiseks. Peaaegu kõik riideesemed, tekid, padjapüürid ning muud kangad on ääristatud overlokiga.

Overlokk õmblusmasin teeb töö ära hämmastava kiiruse ning kvaliteediga. Antud masin teeb mitut asja korraga: lõikab liigset kangast ning õmbleb samal ajal. Õmblused on aga väga venivad ning vastupidavad kuna masin kasutab erilist mustrit. Kuna õmblused on venivad ning vastupidavad on masinaga võimalik õmmelda ka venivat kangast ning olenevalt masinast on võimalik valida ka mitmete erinevate õmblusmustrite vahel.

Overloki õmblusmasinad võivad olla kallimad kuid õmmeldes tihti ning püüdes vähendada aega, mis kulub ühe eseme valmis õmblemisele, on Overlokk ideaalne masin. Lisaks muudavad ideaalsed äärised valmis töö veelgi professionaalsemaks ning vastupidavamaks.

Overloki plussid:

  • Väga kiire ning korralik töö
  • Professionaalne viimistlus
  • Võimalik kasutada kõikide kangastega

Overloki miinused:

  • Võtab aega, et masinast aru saada – niitide vahetus võib olla tülikas kuid juba uuematel masinatel on selle peale mõeldud ning ka see tegevus on lihtsaks ning loogiliseks muudetud.
  • Kallid masinad

Niit
Overloki masinad vajavad spetsiaalset niiti. Kuna ääristused ei ole pideva pinge all ning overlokk kasutab väga palju niiti korraga on see odavam kuna see ei pea olema nii tugev. Samas võib kasutada ka tavalist niiti aga see võib kalliks maksma minna kuna overlokk kasutab korraga palju niiti.

Kokkuvõttes on Overlokk õmblusmasin ideaalne vahend neile, kes õmblevad tihti ning vajavad abikätt ääristamiseks. Mõeldes aga uuele või oma esimesele overlokk õmblusmasinale ei pea kaugemale vaatama – õmblusmasinate e-pood ootab teid!


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 3% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 3% allahindlust oma esimeselt ostult!