KUIDAS VALIDA ÕMBLUSMASINAT?

KUIDAS VALIDA ÕMBLUSMASINAT?

Otsite endale õmblusmasinat aga ei tea millist soetada? Paljudele meeldib õmmelda, me saame õmmelda iseendale nii ideaalseid riideid kui ka muid asju, mida vaja võib minna nagu näiteks pesulinad, kardinad, mütsid, mida iganes hing ihkab. Ise õmblemine on justkui vabadus kuna sina otsustad mida ja kuna teha. Küll aga võib õmblusmasina valimine olla keeruline. Selle tõttu tulemegi me teile appi.

Küsimused, mida endalt küsida:

  1. Kui palju raha ollakse nõus kulutama ning kui tihti õmblema hakatakse?
  2. Mis funktsioone tahetakse kasutada?
  3. Mida õmmeldakse?

Esimene küsimus

Nagu alati tuleb mõelda enda rahakoti peale ja mõelda täpselt üle, kui palju raha ollakse nõus kulutama. Enne tuleb ka poodides veidi ringi vaadata ning keskmised hinnad üle vaadata. Väga hea ja kvaliteetse õmblusmasina või kätte saada ka alla 150 euro. Samas on ka õmblusmasinaid, mille hind ulatub üle tuhande euro. Mida tihedamini hakatakse õmblusmasinat kasutama, seda kiiremini teeb ta oma hinna tasa. Kasutades õmblusmasinat aga harvem, siis on tavaliselt soovitav soetada endale odavam õmblusmasin. Üldiselt sobivad kõik õmblusmasinad näiteks riiete õmblemiseks kuid ühele võib sobida üks masin, teisele teine, mistõttu on soovitav masinat võimaluse korral testida.

Teine küsimus

Üldiselt on odava ning kallima masina vahe just funktsioonides, mida nad pakuvad. Õmblusmasin võib olla ka kaks ühes ehk ka tikkimisseade. Samuti on erinevaid süsteeme, mida saab kasutada nagu näiteks IDT – ülemise integreeritud riidesööte mehhanism. Tihti ei taheta mitmeid erinevaid funktsioone, mistõttu ostetakse nimelt õmblusmasinad, millel on vähem funktsioone. Samas on ka inimesi, kes kasutavad palju erinevaid funktsioone, kellele on ka vaja masinat, mis seda neile pakub.

Kolmas küsimus

Olenevalt, mida kõige enam õmmeldakse, saab valida ka sobivat masinat. Õmmeldes riideid, sobivad väga paljud masinad. Otsides aga väga täpset tulemust (nööbiaugud) ei soovitata Singer Heavy Duty masinaid.

Soovides aga õmmelda erilisemaid kujusid, väga täpselt ning modernselt, siis võib vaadata ka kompuutermasinate poole. Kompuutermasinad aitavad õmblemisele kaasa kuna neil on erinevad funktsioonid, millega õmblemist kontrollida nagu näiteks kiirusekontroll, erineva suuruste ning kujudega pisted, mälu pistetele, automaatsed nööpaugud, numbrid jms. Kompuutermasina hinnad algavad aga umbes viiesajast eurost.

Kokkuvõttes tuleb õmblusmasinat valides vaadata enda rahakotti, päevikusse ning enda mõtetesse. Õmblusmasin ei tohiks tühjendada kogu teie rahakoti, kui tihti õmblema hakatakse ehk millises hinnaklassist oleks mõttekas masinat osta. Samuti tuleks mõelda läbi, millised funktsioone oleks kindlasti vaja ning milleta saaks hakkama. Lisaks võib ka läbi mõelda, kas tahetakse mehhaanilist või kompuutermasinat. Kõiki eelmisi õmblusmasinad ja veelgi rohkemgi saab aga vaadata, uurida ning tellida meie õmblusmasinate e-poest!


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 3% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 3% allahindlust oma esimeselt ostult!