NUTIKAS TRIIKRAUD AITAB KODUTÖÖDEL

NUTIKAS TRIIKRAUD AITAB KODUTÖÖDEL

Triikimisest ei saa me üle ega ümber. Kuigi see võib tunduda tüütu tegevusena, on ju nii mõnus panna selga värskelt pestud ja triigitud riided. Ilmselt ei sobiks paljudel ka tööle ilmuda kortsus triiksärgis ja viigipükstes. Elame ometi nutiajastul, kus kõikvõimalikud tooted on arendatud täiuseni, et teha meie elu võimalikult lihtsaks ja mugavaks – nii ka triikraudade puhul. Triikraua ostmine ei pruugi aga olla niisama kerge. Valik kaubanduses võib sõna otseses mõttes silme eest kirjuks võtta.

  • Mille järgi siis ikkagi otsustada?
  • Milline triikraud poelettidel olevast virvarrist ikkagi valida?
  • Kuidas valida nutikat triikrauda?

Õige triikrauaga võib muutuda triikimine tüütust kohustusest lõbusaks tegevuseks, mis ei pea olema ajamahukas. Siin toome sinuni mõned olulised aspektid, mida triikrauda soetades jälgida.

Üks väga hea triikraud võiks omada:

  • Turvalist temperatuuri reguleerimise võimalust, sest erinevat tüüpi kangad vajavad erinevaid temperatuure;
  • Head võimsust, et toota piisavalt auru riiete efektiivseks triikimiseks;
  • Tilgalukku kanga kaitsmiseks;
  • Kvaliteetset triikraua talda, et seda oleks mugav käsitseda ja libiseks riidel suurema vaevata.
  • Lisaks nendele põhilistele funktsioonidele on paljudel mudelitel ka täiendavaid võimalusi, et muuta triikimine veelgi mugavamaks ja kiiremaks.

Aga nüüd kõigest lähemalt…

Millist režiimi erineva pesu puhul valida?
Triikraua temperatuur sõltub kangast, mida triigid. Kui linasest riidest saab kortsud välja pigem kõrgema temperatuuriga, siis siidi ja sünteetika puhul soovitame tagasihoidlikumat temperatuuri, sest riiet võib kergelt kõrvetada.
Mugavust otsivale perenaisele võib huvi pakkuda luksuslikum triikraud, mis tunneb kangatüübi ära ning reguleerib temperatuuri automaatselt.

Triikraudade erinevad võimalused
Kuigi triikraua disain on suures plaanis kõikidel mudelitel sarnane, on triikraua erinevatel osistel mitmeid variatsioone. Enamik aurutriikraudadel on sees väike veeanum – soodne ja kindel valik on Bomann triikraud. Aurugeneraatoriga triikraudadel on veepaak eraldi, mille paagid mahutavad rohkem vett ja on reeglina võimsamad. Näiteks Singer triikrauad, mis sobivad ideaalselt neile, kellel on tarvis suuri koguseid triikida.

Reisitriikraud võiks olla piisavalt väike ja kerge, et teda oleks kerge reisides kaasa pakkida. Samas triikraud perenaisele, kes hoolitseb kogu pere riiete triikimise eest, võiks pigem olla raskem, et ei peaks seda ise väga tugevalt vastu kangast suruma ega triikimiseks väga suurt jõudu kasutama. Triikimine ei peaks ju tunduma võrdväärne kangitõstmisega jõusaalis.

Juhtmega triikraudade puhul on samuti valikuvõimalus lai. On võimalik valida tavaline staatilise juhtmega triikraud või 360° pöördühendusega juhe, et see nii kergelt sassi ei läheks. Parima valiku pöördühendusega juhtmega triikraudadele võimaldab meie hinnangul Sencor. Kolmanda variandina on ka juhtmeta triikrauad veelgi suurematele mugavuse otsijatele.
Mõningad mudelid võimaldavad riideid vertikaalselt triikida, näiteks kardinate triikimisel tuleb see funktsioon eriti kasuks. Täieliku ohutuse tagamiseks on võimalik soetada triikraud, mille lisavarustuse hulka kuulub ka automaatne väljalülitus, juhuks kui kiirustades triikraud riidele ununeb.

Mis on tilgalukk?
Paljudel triikraudadel, nagu Bomanni ja Sencori omadel, on olulise funktsioonina olemas tilgalukk. See annab sulle kindlustunde, et vesi ei tilgu triikrauast kangale ega tekita sinna soovimatuid plekke ega rante.

Triikraua talla valik
Triikraua talla materjali valikust sõltub suuresti ka masina hind. Bomanni roostevabast terasest triikimisplaadil jaotub kuumus ühtlaselt ning triikraua tald libiseb riidel mugavalt. Keraamilise tallaga Bomanni triikrauad on kriimustuskindlad ja libisevad kangal veelgi paremini. Teflonist tallaga Livia triikraud aitab hoiduda riide kõrvetamisest veelgi, kuid teflonkatte miinuspooleks on kiire kulumine. Teflontallaga triikraud sobib seega pigem tundlikema kangaste triikimiseks.

Kui on huvi meie pakutavate toodete vastu ja soovid leida erinevate lisafunktsioonidega triikraudu ja näha kogu meie valikut, vaata lisaks meie kodulehelt:

SOODSAD TRIIKRAUAD


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 3% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 3% allahindlust oma esimeselt ostult!